Company profile

Innovative products and technologies for tomorrow’s world

The name LEONI stands for first-class competence in wires, cables, wiring systems and related products. Our innovative solutions are used in the global automotive industry as well as in key industrial sectors such as telecommunications, IT, health and energy. Focused on delivering key customer benefits, they provide the best connections possible for nearly all areas of modern life.

Partners in industry

As a global supplier of wires, optical fibers, cables and cable systems, we have been keeping pace with the developments of the last few decades as our world has become more densely networked. This has made us a sought-after partner and development supplier to leading international industrial companies. We work in close partnership with our customers and we also use our ideas and expertise to help them reduce their overall environmental impact.

Svetový líder

Spoločnosť LEONI, založená v roku 1917, je teraz svetovým lídrom v oblasti elektroinštalačných systémov a káblových technológií. Okolo 75 000 vysokokvalifikovaných a motivovaných zamestnancov spoločne pracuje v 31 krajinách na udržaní a posilnení nášho vedúceho postavenia na svetovom trhu. Aby sme to dosiahli, zameriavame sa na nasledujúce rýchlo rastúce nosné trhy: automobilové a úžitkové vozidlá, priemysel a zdravotníctvo, komunikácie a infraštruktúra, domácnosť a elektrické spotrebiče, vodiče a lanká. Aktívne podporujeme našich zákazníkov na celosvetovej a miestnej úrovni počas celého procesu vývoja. Všetko, čo robíme, je zamerané na pochopenie požiadaviek našich zákazníkov a poskytnutie na mieru šitého riešenia, ktoré presne spĺňa tieto potreby.

Progresívne produkty a služby

Spoločnosť LEONI ponúka jedinečné portfólio produktov, technológií a služieb pre takmer všetky oblasti elektroinštalačných systémov a káblových technológií a neustále pracuje na ekologicky šetrných riešeniach budúcej generácie. Boli sme jedným z prvých výrobcov káblov na svete, ktorí vypracovali koncepciu holistickej udržateľnosti pre „zelené technológie“. Táto koncepcia jasne vyzdvihuje našu angažovanosť za environmentálnu zodpovednosť v rámci celého produktového a hodnotového reťazca.


Key figures of the LEONI Group

podľa aktuálneho stavu webovej stránky

20162015
Group sales€ 4,431.3 million€ 4,502.9 million
EBIT€ 78.1 million€ 151.3 million
Net income€ 10.5 million€ 77.3 million
Free cash flow€ (40.3) million€ (5.2) million
Employees (as at Dec 31)79,03774,018
Share
Contact